EFT a TFT tapping terapie

Emotional Freedom Technique (EFT) & Thought Field Therapy (TFT) jsou terapie založené na kombinaci akupresury a psychologie. Obecně se to nazývá energetická psychologie. Jedná se o terapie založené na poklepové terapii, kdy se poklepy na akupresurní body na meridiánových dráhách docílí rychlého, efektivního a dlouhodobého zlepšení. Tyto terapie řeší úzkosti, panické stavy, deprese, ale i zdravotní potíže s nimi spojené. Obě tyto terapie je schopen po pár sezeních dělat klient zcela sám.

Jak techniky pomáhají?

Účinnost těchto metod je dokázána desítkami podrobných studií. Mají zásadní vliv na psychické i fyzické zdravé. Dle dostupných dat mají tyto metoda vliv na hodnoty stresových hormonů, činnost štítné žlázy, krevní tlak, HRV (srdeční tep), klidovou tepovou frekvenci, oběhový systém, bolesti, imunitní systém. Některé studie naznačují, že mají vliv i na alergie a kožní nemoci. Tyto techniky se používají pro odstranění a zlepšení úzkostí, panických atak, deprese, PTSD, nespavosti, OCD, nočních můr a dalších psychických problémů. 

Emotional Freedom Technique (EFT)

EFT je technika, která propojuje tradiční východní přístup se západním přístupem k psychologii. Technika spočívá v poklepávání po meridiánových akupunkturních bodech a opakováním fráze, která nám pomůže odbourat náš problém a zpracovat ho. Zároveň odblokuje tok pozitivní energie.

Thought Field Therapy (TFT)

TFT je technika starší než EFT. Vlastně je její předchůdkyní. Také propojuje tradiční východní přístup se západním přístupem k psychologii. Technika spočívá v poklepávání po meridiánových akupunkturních bodech, ve stanoveném předpisu a počtu, v závislosti na problému. Během řešení vašeho problému, se kterým přijdete, můžeme rozkrýt i další. Je třeba je postupně zpracovat všechny. U této techniky se nemluví, avšak vnitřní pochody mohou probíhat.

Jak dlouho změny trvají?

Pokud se povede vše zpracovat správně mohou být změny trvalé. U bolestí a zdravotních problémů poskytnou úlevu. 

Kolik je třeba sezení?

K odstranění problému je obvykle třeba 2-3 sezení. Pokud se během této práce ukáže něco nového, je třeba tomu věnovat pozornost a může být třeba větší počet sezení. Po čase je schopný klient pracovat  doma sám.

Kompletní ceník mých služeb