Journal Sebeterapie

Sebeterapie a sebeorganizace pomocí deníku, částečně vycházející z Bullet Journalu, nám může poskytnou psychickou oporu i když ji kolem nás nikdo jiný neposkytne. Možnost použití Journal terapie i pro děti odlehčenou formou. Mám ADHD, senzorické přetížení, silné migrény s aurou, potravinové alergie, PTSD, dříve depresi. Z toho vidíte, že je to zcela vhodné pro lidi s psychickými a zdravotními problémy. Dost často je to spolu úzce propojené a jedno ovlivňuje druhé, aniž chceme. Na to vše a mnohem více, lze Journal Sebeterapii skvěle použít. 

Pokud jste rodič dětí s nějakým problém, pak lze toto nenásilně použít i u dětí. Vždy je třeba, aby dospělý byl o krok napřed před dítětem. Vybrat si můžete z verze individuální, skupinové (workshop) a dětské. 

Nebudu vás nutit dělat nic proti své vůli. Journal Sebeterapie je nástroj pro pomoc sám sobě. Je intuitivní a sami poznáte, co potřebujete. Obvykle stačí 2 - 3 sezení k určení toho, co potřebujete řešit. Následně jsou konzultace domluveny, dle potřeby k řešení jednotlivých problémů, na které si netroufnete sami. 

Na Journal Sebeterapii je super, že vás nesoudí. Není váš vnitřní kritik, ani nemá potřebu vám opravovat pravopis. Nekomentuje vaše kresby, nebo neshazuje, co děláte a o co se snažíte. Podporuje vás, motivuje, zlepšuje a uzdravuje. Plně vaším tempem a vaším přístupem. 

V čem vám může Journal terapie pomoci?

Zdravotní problémy 

Migrény, alergie, bolesti, vyrážky, dietní problémy, a další stavy

Díky Journal terapii můžete odhalit spouštěče svých zdravotních potíží. Můžete sledovat souvislosti mezi svými činnostmi, svými náladami, jídlem a dalšími okolnostmi. 

Psychické problémy

PTSD, deprese, ADHD, úzkosti, panické ataky, špatné usínání, noční můry, nevyřešení věci z minulosti, obavy z budoucnosti, OCD, stimming a další stavy

Journal terapie vás nesoudí, nenapomíná, ani nekárá. Je zde pro vás, abyste mohli vyjádřit své pocity formou jakou chcete. Nebudete nic psát, pokud nebudete chtít. Budete psát hodně, pokud budete chtít. 

Špatná sebeorganizace

Roztěkanost, zapomínání, prostakrinace (odkládání věcí), nedotahování věcí 

Váš psychická stav může ovlivňovat váš zdravotní stav i vaši sebeorganizaci. Vše je propojené. Díky Journal terapii se můžete mít mnohem lépe pod kontrolou, budovat dobré návyky a sledovat své pokroky.

Kompletní ceník mých služeb